Pobede Viljareala i Majorke, Valensija ubedljiva

BEOGRAD, 22. novembra 2009. (Beta) - Fudbaleri Viljareala pobedili su Valjadolid sa 3:1 i tako se odvojili iz opasne zone, dok je Majorka u završnici utakmice uspela da osvoji sva tri boda protiv Almerije.

Viljareal je do pobede nad Valjadolidom od 3:1 stigao najviše zahvaljujući Nilmaru, koji je u sedmom i 47. minutu savladao golmana gostiju Husta Viljara.

Treći gol za "žutu podmornicu" postigao je Italijan Đuzepe Rosi u 58. minutu, a konačan rezultat, tri minuta kasnije postavio je Dijego Kosta.

Viljareal je posle ove pobede sakupio 12 bodova i nalazi se na 11. mestu, dok je Valjadolid sa dva boda manje na 15. poziciji.

Majorka je na svom terenu pobedila Almeriju sa 3:1. Gonzalo Kastro doveo je domaći tim u vođstvo u 49. minutu, a izjednačio je Rodriges u 76. minutu.

Majorka je do šeste pobede u sezoni stigla golovima u 90. i 92. minutu. Prvo je Gonzalo doveo svoju ekipu u vođstvo, da bi konačan rezultat postavio Kastano.

Hetafe je na gostovanju pobedio Espanjol sa 2:0, dok je Herez odigrao bez golova sa Sportingom iz Hihona.

Fudbaleri Malage i Saragose odigrali su bez pobednika 1:1. Povela je Saragosa, pogotkom Evertona u 49. minutu iz jedanaesterca, a izjednačio je Ivan Gonzales u 75. Malaga je na poslednjem mestu na tabeli sa šest bodova, dok Saragosa sa 12 zauzima 14. poziciju.

Valensija je na gostovanju pobedila Osasunu sa 3:1 i vratila se na treće mesto na tabeli. Golove za Valensiju postigli su David Vilja u 12. minutu, David Albelda u 20. i Karlos Marćena u 56. a jedini strealac za domaćine bio je Masud u 68. minutu.

Fudbaleri Real Madrida su u subotu pobedili Rasing sa 1:0 golom Iguaina i preuzeli prvo mesto na tabeli, pošto je Barselona igrala nerešeno sa Atletikom iz Bilabaoa (1:1).