Arsenal u drugoj fazi, Alkmar eliminisan

BEOGRAD, 24. novembra 2009. (Beta) - Fudbaleri AZ Alkmara eliminisani su iz Lige šampiona pošto su odigrali 0:0 sa Olimpijakosom u Grupi H, dok su gosti došli nadomak plasmana u drugu fazu.

Timu Ronalda Kumana trebla je pobeda da bi zadržao šanse za prolazak u drugu fazu, pošto je u prva četiri meča osvojio samo dva boda. Alkmar je imao šanse, ali nije uspeo da savlada Antonisa Nikopolidisa.

Olimpijakos sada ima tri boda više od Standarda, kolo pre kraja.

Arsenal se plasirao u drugu fazu pošto je pobedio Standard iz Liježa golovima Samira Nasrija i Denilsona u prvom poluvremenu. Londonska ekipa obezbedila je prvo mesto na tabeli kolo pre kraja.

Utakmica je na početku bila puna tempa, a Nasri je postigao gol kada se štoper Standarda Landri Mulemo okliznuo i nije uspeo da raščisti pas. Francuski reprezentativac pokupio je loptu i poslao je iza golmana Sinana Bolata u 35. minutu.

Arsenal je imao još nekoliko prilika pre nego što je Denilson postigao konačni rezultat sa oko 25 metara.