Soderling bolji od Đokovića

BEOGRAD, 25. novembra 2009. (Beta) - Srpski teniser Novak Đoković izgubio je u drugom kolu Masters kupa u Londonu od Šveđanina Robina Soderlinga sa 2:0, po setovima 7:6 (7:5), 6:1.

Đokoviću je to prvi poraz u Grupi B, dok je Soderling zabeležio drugu pobedu i došao na korak od polufinala.

Srpski teniser će u trećem kolu protiv Nadala pokušati da izbori mesto u polufinalu.

Početak seta protekao je u izjednačenoj igri, u kojoj su obojica tenisera osvajala gemove na svoj servis, a Đoković je propustio dve brejk-lopte.

Ni u taj-brejku nijedan teniser nije uspeo da se "odlepi" do rezultata 4:4. Tada je Soderling "vezao" dva poena, Đoković je smanjio na 5:6, ali je Šveđanin osvojio sledeći poen i dobio set.

U drugom setu švedski teniser napravio je prvi brejk u trećem gemu, a zatim poveo sa 3:1. Od tog trenutka Đoković kao da se predao, pošto je Soderling i u petom gemu napravio brejk za vođstvo od 4:1.

Šveđanin je potom na svoj servis došao do prednosti od 5:1, a novim, trećim brejkom u drugom setu, priveo je meč kraju.

Soderlingu je to bila prva pobeda protiv Đokovića u šestom međusobnom duelu.

Masters kup u Londonu igra se za ukupni nagradni fond od 5.070.000 dolara.