Everton osvojio bod protiv Totenhema

BEOGRAD, 6. decembra 2009. (Beta) - Fudbaleri Evertona prekinuli su seriju od tri prvenstvena poraza, pošto su na svom terenu u Liverpulu odigrali 2:2 protiv Totenhema u poslednjoj utakmici 15. kola Premijer lige.

U prvom poluvremenu meča na Gudison parku nije bilo golova, a Totenhem je silovito počeo drugo poluvreme i došao do dva pogotka.

Prvo je u 47. minutu Aron Lenon asistirao Džermejnu Defou, koji je sa desetak metara pogodio mrežu Evertona. Nedugo zatim, u 59. minutu Majkl Doson iskoristio je odlično dodavanje Nike Kranjčara i glavom poslao loptu iza leđa Tima Hauarda.

U tim trenucima činilo se da će Everton upisati i četvrti uzastopni neuspeh, ali je napadačka igra domaćima donela rezultat u 78. minutu.

Tada se Simus Kolman oslobodio svog čuvara i uputio dobar centaršut, a Luj Saha je smanjio na 2:1. Everton je do izjednačenja došao u 87. minutu, posle asistencije Lejtona Bejnsa koju je na pravi način iskoristio Tim Kejhil.

Kada su svi na stadionu očekivali kraj utakmice, Toni Hibert je oborio napadača Vilsona Palasiosa, a glavni arbitar je dosudio penal za Totenhem.

Udarac sa 11 metara izveo je Defo, ali je to učinio veoma loše, pa je lopta zakačila noge golmana Hauarda i ostala u terenu.

U prvoj današnjoj utakmici 15. kola fudbaleri Fulama su na svom terenu, pogotkom Bobija Zamore, savladali Sanderlend sa 1:0.

Portsmut - Barnli 2:0 (0:0)