Gol Mirosavljevića nedovoljan za LE

BEOGRAD, 8. decembra 2009. (Beta) - Fudbaleri Čelsija i Apoela odigrali su nerešeno 2:2, izjednačujući gol za kiparsku ekipu postigao je Nenad Mirosavljević, ali to njegovom timu nije bilo dovoljno za prolaz u Ligu Evrope i pored poraza Atletiko Madrida od Porta sa 0:3.

Čelsi i Porto su izborili plasman u osminu finala Lige šampiona, pošto su sa 14, odnosno 12 bodova osvojili prva dva mesta u Grupi D.

Ateltiko ima tri boda, koliko i Apoel, ali Španci su bolji u međusobnom duelu pa će na proleće igrati u Ligi Evropa.

Porto je poveo već u drugom minutu golom Bruna Alveša, koji je odlično reagovao posle kornera koji je izveo Kristijan Rodriges. Posle četiri minuta Portuglaci su mogli da dupliraju vođstvo, ali je golman Atletika Serhio Asenjo bio bolji od Valerija.

Drugi gol za Porto postigao je Falkao pošto je iz blizine naleteo na loptu koju je odbio golman domaćih. Konačan rezultat postavio je Hulk u 76. minutu utakmice.

Čelsi je na Stamford Bridžu odigrao nerešeno sa Apoelom 2:2.

Poveo je Apoel u šestom minutu preko Marcina Zevlakova, posle asistencije Konstantinosa Haralambidesa. Čelsi je posle primljenog gola zaigrao angažovanije i za samo sedam minuta engleska ekipa uspela je da preokrene rezultat.

Izjednačio je Mikael Esjen u 19. minutu posle solo prodora. Internacionalac Gane je uzeo loptu na 25 metara, oslobodio se jednog igrača Apoela i savladao golmana Dionisiosa Kjotisa.

Čelsi je poveo sa 2:1 golom Didijea Drogbe u 26. minutu. Gael Kakuta dodao je do Jurija Žirkova, a ovaj do Drogbe kome nije bilo teško da postigne pogodak.

Tri minuta pre kraja utakmice izjednačio je srpski fudbaler Mirosavljević, koji je iskoristio lošu intervenciju odbrambenih igrača Čelsija.