Inter i Barselona u osmini finala

BEOGRAD, 9. decembra 2009. (Beta) - Fudbaleri Intera pobedili su u Milanu ekipu Rubina sa 2:0 u šestom kolu Grupe F Lige šampiona i plasirali se u osminu finala tog takmičenja, a tamo će se naći i Barselona koja je u Kijevu pobedila Dinamo sa 2:1.

Značaj utakmice u Milanu pomalo je "vezao noge" igračima obe ekipe, pa publika na Đuzepe Meaci nije videla mnogo izglednih šansi za golove.

Prvu i jedinu šansu u prvom poluvremenu Rubin je imao u 18. minutu, kada je Alehandro Domingez dobro uposlio Gokdeniza Karadeniza, čiji šut je zaustavio golman Žulio Sezar.

Inter je iskoristio svoju jedinu stopostotnu priliku u ovom delu utakmice.

Igrao se 31. minut, kada je kapiten Intera Havijer Zaneti prošao po levoj strani i vratio loptu u sredinu kaznenog prostora ka Samjuelu Etou, koji je snažnim i preciznim šutem savladao Sergeja Rižikova.

U 51. minutu kapiten reprezentacije Srbije Dejan Stanković zbog povrede je morao da napusti teren, a umesto njega trener Intera Žoze Morinjo ubacio je Estebana Kambijasa.

Pitanje pobednika rešio je Baloteli u 64. minutu, kada je postigao sjajan gol iz slobodnog udarca sa više od 30 metara.

Uprkos porazu, Rubin će kao trećeplasirana ekipa u grupi, na proleće igrati u Ligi Evropa.

Na utakmici u Kijevu, domaći Dinamo je krenuo agresivno od prvog sudijskog zvižduka, a do vođstva je stigao već u drugom minutu.

Andrej Ševčenko je centrirao iz slobodnog udarca, golman Viktor Valdes je loše intervenisao, a najsnalažljiviji bio je Artem Milevski, koji je loptu "gurnuo" u mrežu.

Nakon primljenog gola, Barselona je zaigrala znatno ofanzivnije, što joj se isplatilo u 33. minutu.

Odbrambeni fudbaler gostiju Erik Abidal prošao je po levoj strani i odlično centrirao, a Ćavi Ernandez je sa nekoliko metara bio precizan.

Potpuni preokret za pobedu aktuelnog prvaka Evrope i Španije doneo je osvajač "Zlatne lopte" za 2009. godinu, Lionel Mesi u 86. minutu.