Partizan izgubio od Orleana

BEOGRAD, 18. decembra 2009. (Beta) - Košarkaši Partizana izgubili su u Orleanu od istoimenog francuskog tima sa 75:72 (20:27, 19:7, 18:15, 18:23) u utakmici osmog kola Grupe B Evrolige.

"Crno-belima" je to četvrti poraz u kontinentalnom takmičenju, dok je francuska ekipa zabeležila prvu pobedu.

Ekipa Partizana, u sledećem kolu, koje se igra 6. januara u hali "Pionir" dočekuje Lijetuvos Ritas.

"Crno-beli" su, predvođeni Aleksandrom Marićem igrali dobro i na početku došli do vođstva od 6:4. Usledile su dve "trojke" Sedrika Benksa za preokret Orleana, koji je imao prednost 10:6.

Izabranici Duška Vujoševića uzvratili su serijom od 9:0 i stigli do prednosti 15:10, koju su, bez previše problema, sačuvali do kraja četvrtine.

Francuska ekipa je odlično "otvorila" drugi period utakmice i serijom od 6:1 približila se na 26:28. Do prvog vođstva posle duže vremena Orlean je došao novom "trojkom" Benksa u 18. minutu - 35:34.

U završnici prvog poluvremena igrači Partizana napravili su nekoliko grešaka i dozvolili protivniku da na odmor ode sa pet poena viška (39:34).

Partizan je na početku treće četvrtine napravio seriju 5:0 i došao od izjednačenja, ali je zati potpuno stao.

U narednih pet minuta domaći košarkaši su postigli 16, a "crno-beli" samo tri poena pa je u 27. minutu na semaforu stajalo 55:42 za Orlean.

Šampion Srbije je, nešto boljom igrom u odbranu u poslednja tri minuta uspeo da se vrati na jednocifreni zaostatak 49:57.

Partizan je, predvođen rezervistom Stahinjom Miloševićem, u 33. minutu došao do izjednačenja (57:57), a minut kasnije "trojkom" Robertsa čak i do vođstva 60:57.

Usledila je neizvesna "penal završnica" u kojoj su se ekipe smenjivale u vođstvu, a kod rezultata 69:68 za Orlean 21,4 sekunde pre kraja, Lorens Roberts promašio je oba slobodna bacanja za "crno-bele".

Na drugoj strani bio je precizan Adrijan Moerman za 71:68, zatim su pogodili Rašić i, kod Orleana, Aldo Kurti. Kecman je uzvratio sa dva pogođena penala, potom je Benks pogodio samo jedno, loptu je uhvatio Džasti Dulman, koji je fauliran, ali je i on samo jednom bio precizan za 75:72.

U poslednjem napadu na utakmici do lopte je došao Marić, koji je šutirao sa preko pola terena, a lopta je za malo završila u košu.

Najefikasniji u pobedničkoj ekipi bio je Sedrik Benks sa 19 poena, a po 11 poena ubacili su Aldo Kurti i Adrijan Moerman.

U ekipi Partizana najzapaženiji je bio Aleksandar Marić sa 18 poena i 11 skokova, dok je Lester Mekejleb zabeležio 13 poena.

Orlean: Benks 19, Covile 4, Herve, Doellman 9, Casseus, Curti 11, Nichols 2, Vaty 2, Moerman 11, Sciarra 8, Dobbins 9, Sadiku.

Partizan: Roberts 7, Mekejleb 13, Kecman 5, Milošević 7, Rašić 8, Lučić, Mitrović, Božić 8, Marić 20, Veseli 1, Đekić 3, Vraneš