Važne pobede za Espanjol i Malagu

BEOGRAD, 20. decembra 2009. (Beta) - Fudbaleri Espanjola osvojili su važne bodove u borbi za opstanak u španskoj Primeri, pošto su na svom terenu savladali ekipu Almerije sa 2:0 u utakmici 14. kola.

Pogotke za ekipu iz Barselone postigli su Havi Markez u 45. i Feran Korominas u 82. minutu. Ekipi Espanjola ovo je bila prva prvenstvena pobeda u poslednjih šest utakmica.

Bodove koje mnogo znače u borbi za opstanak danas je osvojila i Malaga, koja je na svom stadionu savladala do ovog kola petoplasiranu Majorku sa 2:1.

Golove za domaćina postigli su Fernando Eskribano i Fernando Forestijeri, dok je strelac pogotka za goste bio Hulio Alvarez.

Poziciju u sredini tabele učvrstila je ekipa Viljareala, koja je kod kuće pobedila Rasing Santander sa 2:0. Golove su postigli Hoseba Ljorente i Đuzepe Rosi.

Atletiko Madrid je na gostovanju kod ekipe Tenerifa osvojio samo bod - 1:1. Domaćin je poveo već u trećem minutu golom Huana Ninja, a konačan rezultat postavio je Hoze Hurado u 22. minutu.

Espanjol - Almerija 2:0 (1:0)