Veliki preokret Sakramenta

BEOGRAD, 22. decembra 2009. (Beta) - Košarkaši Sakramenta pobedili su Čikago sa 102:98, iako su na poluvremenu utakmice gubili sa 35 poena razlike.

Čikago je posle tri minuta treće četvrtine vodio 79:44, a dva minuta kasnije imao je i 83:50, a onda je Sakramento preuzeo potpunu kontrolu.

Preokret je predvodio Tajrik Evans sa 23 poena, ali je veliki udeo imao i Ime Udoka sa postignutih 15 od 22 poena koje je Sakramento dao početkom poslednje četvrtine.

Najefikasniji u Čikagu bili su Luol Deng sa 26 i Derik Rouz sa 24 poena. Domaća publika zvižducima je ispratila Bulse sa terena.

Klivlend je u gostima ubedljivo pobedio Feniks sa 109:91 i tako mu naneo prvi poraz na domaćem terenu ove sezone. Kavalirsi su do trijumfa došli zahvaljujući seriji od 15:0 u poslednjoj četvrtini.

Najefikasniji u Klivlendu bio je Lebron Džejms sa 29 poena, dok je Feniks predvodio Stiv Neš sa 18 poena i 10 asistencija.

Šakil O'Nil nije izazvao mnogo reakcija kada se pojavio na terenu svog bivšeg tima.