Egipat siguran protiv Nigerije

BEOGRAD, 12. januara 2010. (Beta) - Fudbalska reprezentacija Egipta prva je primila gol, ali je na kraju pobedila Nigeriju sa 3:1 na utakmici prvog kola Grupe C Afričkog kupa nacija u Angoli.

Mozambik i Benin su na drugoj utakmici Grupe C igrali nerešeno 2:2.

Nigerija, trostruki prvak Afrike, u duelu sa Egiptom povela je golom napadača nemačkog Hofenhajma Činedu Obasija već u 12. minutu.

Preokret i tri boda braniocima trofeja, ipak, doneli su golovi Emada Meteba u 34. minutu susreta, Ahmeda Hašana u 54. i Muhameda Naguja u 87. minutu.

Egipat, koji je titulu šampiona Afrike osvajao rekordnih šest puta, tako je posle prvog kola usamljen na liderskoj poziciji na tabeli, ispred Benina i Mozambika.

Fudbaleri Benina, ipak, ne mogu da budu zadovoljni osvajanjem boda, pošto su imali dva gola prednosti. Prvo je Razak Omotojosi sa penala postigao prvi pogodak, da bi autogol odbrambenog fudbalera Mozambika Darija Kana Beninu doneo vođstvo od 2:0.

Mozambik je, međutim, do izjednačenje stigao golovima Loba i Fuma.

Egipat će u sledećem kolu igrati sa Mozambikom, a Nigerija sa Beninom.