Milan opet ubedljiv, Juventus još jednom izgubio

BEOGRAD, 17. januara 2009. (Beta) - Fudbaleri Milana pobedili su  na svom terenu ekipu Sijene sa 4:0 u 20. kolu italijanskog prvenstva i ostali u trci za titulu šampiona sa Interom, dok je Juventus protiv domaćeg Kjeva doživeo četvrti poraz u poslednjih pet utakmica (0:1).

Junak pobede Milana protiv poslednjeplasirane Sijene bio je Ronaldinjo koji je zabeležio het-trik. On je golmana gostiju savladao u 12. minutu iz penala, a potom u 72. i 89. minutu. U strelce se upisao i Marko Borijelo u 28. minutu.

Roso-nerima je posao bio olakšan već od desetog minuta, kada je crveni karton zaradio golman Sijene Đanluka Kurči.

Milan sada ima šest bodova manje i utakmicu manje od vodećeg Intera, koji je juče remizirao sa Barijem.

Kjevo je do pobede protiv Juventusa na svom terenu u Veroni došao pogotkom Đenara Sarda u 33. minutu.

Poraz na stadionu Bentegodi značio je i pad Juventusa sa trećeg mesta na tabeli, pošto je kiks "stare dame" iskoristila Roma.

Ekipa iz glavnog grada Italije na svom stadionu pobedila je Đenovu sa 3:0. Dvostruki strelac za "vučicu" bio je bivši fudbaler Bajerna Luka Toni, a jedan pogodak postigao je Simone Perota.

Važnu pobedu u borbi za opstanak zabeležila je Bolonja, koja je u gostima pobedila jednog od kandidata za visok plasman, Fiorentinu, sa 2:1.

Golove za goste postigli su Henri Himenez u 28. i Marko di Vajo u 45. minutu. Fiorentina je u drugom poluvremenu uspela samo da postigne "počasni" pogodak, a strelac je bio Adrijan Mutu u 51. minutu.

Bivši fudbaler Partizana Adem Ljajić, koji je sredinom nedelje potpisao za Fiorentinu, nije danas debitovao za italijanski klub.

Ubedljivu pobedu ostvario je još jedan "davljenik" u Seriji A, ekipa Atalante, koja je na svom terenu savladala Lacio sa 3:0.

Kristijano Doni je ranim golovima, u 5. i 9. minutu nagovestio konačan ishod meča, koji je potvrdio Simone Padoin u 35. minutu.

Kjevo - Juventus 1:0 (1:0)