Arsenal siguran, dva gola Kujta za pobedu Liverpula

BEOGRAD, 20. januara 2010. (Beta) - Fudbaleri Liverpula pobedili su na svom terenu ekipu Totenhema sa 2:0, dok je Arsenal bio bolji od Boltona sa 4:2, u zaostalim mečevima Premijer lige.

Oba pogotka za Liverpul postigao je Dirk Kujt. Prvi gol postigao je u 6. minuta posle asistencije Alberta Akvilanija, a drugi iz penala u 91. munutu nakon faula nad N'Gogom na ivici šesnaesterca.

U drugoj utakmici večeras Bolton je poveo sa 2:0 golovima Grega Kejhila u 7. i Metjua Tejlora u 28. minutu, ali je do kraja prvog poluvremena Tomas Rosicki u 44. minutu smanjio vođstvo Boltona na 2:1.

Sesk Fabregas je izjednačio rezultat u 52. minutu, a 15 minuta kasnije Tomas Vermalen donosi potpuni preokret. U 85. minutu Aršavin je postigao još jedan gol za konačnih 4:2 za Arsenal koji se ovom pobedom izjednačio na vrhu tabele sa Čelsijem.

Arsenal - Bolton 4:2 (1:2)
(Rosicki 44', Fabregas 52', Vermalen 65', Aršavin 85' - Kejhil 7', Tejlor 28'pen)

Liverpul - Totenhem 2:0 (1:0)