Junajted nadigrao Arsenal

BEOGRAD, 31. januara 2010. (Beta) - Fudbaleri Mančester junajteda pobedili su Arsenal sa 3:1 i tako ostali na bod zaostatka za liderom prvenstva Čelsijem, dok je trijumf u 24. kolu Premijer lige ostvario i Mančester siti, nad Portsmutom od 2:0.

Najzaslužniji za večerašnju pobedu aktuelnog šampiona Engleske je Nani, koji je učestvovao u akcijama kod dva gola. Portugalac je posle solo prodora, u 33. minutu šutnuo ka golu Arsenala, a golman domaćih Manuel Almunija postigao je autogol.

Posle četiri minuta, Junajted je duplirao vođstvo preko Vejna Runija, na asistenciju Nanija. To je bio 100. gol Runija u Premijer ligi. Treći gol za ekipu Aleksa Fergusona postigao je Ji Sun Park u 52. minutu. Jedini gol za Arsenal postigao je Tomas Vermelen u 80. minutu utakmice.

To je bila prva pobeda Junajteda u Premijer ligi na novom stadionu Arsenala "Emirejts".

Junajted je drugi na premijerligaškoj tabeli sa 53 bodova, i ima jedan manje od lidera prvenstva Čelsija, ali i utakmicu više. Arsenal je treći sa 49 bodova.

Fudbaleri Mančester sitija pobedili su Portsmut sa 2:0 i popeli se na šesto mesto na tabeli. Siti se po bodovima izjednačio sa Liverpulom koji na petoj poziciji ima 41 bod, ali i dve utakmice više.

Siti je do podede došao golovima u prvom poluvremenu. Emanuel Adebajor je doneo vodjstvo svom timu u 40. minutu, posle dobre
asistencije Stivena Ajrlenda, a samo četiri minuta kasnije pobedu je potvrdio Vinsen Kompani, posle kornera koji je izveo Martin Petrov.

Portsmut, koji je šest nedelja bez pobede u Premijer ligi, ostao je poslednji na tabeli sa 15 bodova, pet manje od pretposlednjeg Hal sitija.

Mančester Siti - Portsmut 2:0