Arsenalu derbi protiv Liverpula

BEOGRAD, 10. februara 2010. (Beta) - Fudbaleri Arsenala pobedili su na svom terenu u Londonu ekipu Liverpula sa 1:0 u derbi utakmici 26. kola engleskog prvenstva, dok je vodeći Čelsi na gostovanju kod Evertona izgubio sa 2:1.

Treneru Arsenala Arsenu Vengeru to je bila 300. pobeda u Premijer ligi, u koju je došao pre 14 godina.

Posle dve izgubljene utakmice, "tobdžije" su do tri boda došle zahvaljujući pogotku Abua Dijabija u 72. minutu.

Ovim trijumfom Arsenal se učvrstio na trećem mestu na tabeli sa pet bodova više od Liverpula, Mančester sitija i Totenhema.

Vodeći Čelsi je dobro počeo utakmicu protiv domaćeg Evertona i poveo golom Florana Malude u 17. minutu.

Ipak, ekipa iz Liverpula izjednačila je preko Luja Sahe u 33. minutu, a isti fudbaler je u 75. minutu drugim pogotkom na meču doneo Evertonu preokret i pobedu.

Reprezentativac Srbije Branislav Ivanović odigrao je svih 90 minuta u dresu londonske ekipe.

Kiks Čelsija nije iskoristio drugoplasirani Mančester junajted, koji je u Birmingemu odigrao 1:1 protiv Aston Vile.

Domaćin je poveo u 19. minutu golom Karlosa Kueljara, a Mančester je izjednačio autogolom DŽejmsa Kolinsa u 23. minutu. Gosti su od 29. minuta igrali sa desetoricom fudbalera, jer je crveni karton zbog oštrog faula nad Stilijanom Petrovom zaradio Nani.

Ekipa Totenhema izgubila je od domaćeg Vulverhemptona sa 1:0, a strelac jedinog pogotka na utakmici bio je Dejvid DŽons u 27. minutu.

Reprezentativac Srbije i član Vulverhemptona Nenad Milijaš ušao je u igru u 81. minutu umesto Metjua DŽarvisa.

Aston Vila - Mančester junajted 1:1