Simon Aman osvojio zlato u skokovima

VISLER, 13. februara 2010. (Beta) - Švajcarac Simon Aman osvojio je zlatnu medalju u skijaškim skokovima na 90-metarskoj
skakaonici na Zimskim olimpijskim igrama u Vankuveru.

Amanu je to treće olimpijsko zlato u karijeri, a do njega je došao posle skokova od 105 i 108 metara koji su mu doneli ukupno 276,5
poena.

Srebna medalja pripala je Poljaku Adamu Mališu koji je imao 269,5 poena, dok je bronzano odličje osvojio Austrijanac Gregor Šlirencauzer sa 268 poena. Slovačka biatlonka Anastazija

Kuzmina osvojila je  zlatnu medalju u sprintu na 7,5 kilometara, na Zimskim olimpijskim igrama u Vankuveru. Ona je promašila jedan od 10 hitaca i završila takmičenje za 19 minuta 55 sekundi i šest stotinki.

Srebrnu medalju osvojila je Magdalena Neuner iz Nemačke, a bronzu Mari Forin iz Francuske. Holandski reprezentativac u brzom klizanju.

Sven Kramer osvojio je zlatnu medalju na 5.000 metara, na Zimskim olimpijskim igrama u Vankuveru.

Ovaj 23-godušnji Holandjanin, koji je bio favorit i pre pocetka trke, pobedio je sa novim olimpijskim rekordom od šest minuta, 14 sekundi i 60 stotinki.

Srebrna medalja pripala je Li Sueung-hunu iz Južne Koreje, a bronzana Rusu Ivanu Skobrevu.