Juventus slavio u Amsterdamu, Rubin ubedljiv

BEOGRAD, 18. februara 2010. (Beta) - Fudbaleri Juventusa pobedili su na gostujućem terenu u Amsterdamu ekipu Ajaksa sa 2:1 u prvoj utakmici šesnaestine finala Lige Evropa.

Pobedu torinskom klubu doneo je Amauri golovima u 30. i 58. minutu. Kod domaćih u listu strelaca upisao se srpski reprezentativac Miralem Sulejmani u 16. minutu.

Fudbaleri ruskog Rubina pobedili su na svom terenu u Kazanju ekipu Hapoela iz Tel Aviva sa 3:0 u prvoj utakmici šesnaestine finala Lige Evropa.

Dvostruki strelac za šampiona Rusije bio je Aleksandra Buharov u 14. i 23. minutu, a konačan rezultat postavio je Sergej Semak u 69. minutu.

Pobednik ovog dvomeča u osmini finala Lige Evropa igraće protiv boljeg iz duela španskog Viljareala i nemačkog Volfsburga.

Rubin - Hapoel Tel Aviv 3:0