Partizan pobedio Olimpiju u Ljubljani

BEOGRAD, 7. marta 2010. (Beta) - Košarkaši Partizana pobedili su u Ljubljani Olimpiju sa 81:73 (19:17, 18:24, 23:14, 21:18), u poslednjoj utakmici 23. kola Jadranske lige.

Partizan je do pobede predvodio Jan Veseli sa 27 poena, uz šut za dva poena 8/8 i za tri poena 3/4, a imao je i šest skokova. Dušan Kecman dodao je 13 poena, a kapiten Petar Božić 11.

U timu Olimpije najefikasniji je bio Vlado Ilijevski sa 16 poena, a Jaka Klobučar i Sašo Ožbolt ubacili su 15 poena.

Partizan se tako učvrstio na drugom mestu na tabeli regionalnog takmičenja sa 17 pobeda i pet poraza, dok je Olimpija sa 13 pobeda i 10 poraza peta i ovim porazom značajno je umanjila šanse za plasman na završni turnir.

Ekipe su u prvoj četvrtini bile izjednačene, ali je Partizan u završnici serijom od 10:1 poveo sa 17:11. Domaći, međutim, nisu dozvolili crno-belima da se "odlepe" i "trojkama" su smanjili na dva poena zaostatka.

U prvoj polovini druge četvrtine sve poene za Partizan postizao je Veseli (osam), crno-beli su dominirali pod košem, ali je Olimpija preciznim šutem za tri poena ostala u igri. Jedan prekršaj Aleksandra Marića sudije su okarakterisale kao nesportsku ličnu grešku, zbog čega je protestovao trener beogradskog tima Duško Vujošević i dobio tehničku grešku.

U nešto nervoznijoj igri bolje se snašla domaća ekipa i otišla na poluvreme sa četiri poena prednosti (41:37).

Veseli je nastavio sa dobrom i atraktivnom igrom i u trećoj četvrtini, kada su crno-beli poveli i sa osam poena prednosti. U tom delu igre isključen je trener Partizana zbog druge tehničke greške, koju je dobio zbog prigovora.

Partizan je u poslednjoj četvrtini poenima Veselija poveo sa do tada, najvećom razlikom na meču od devet poena (66:57), ali su domaći serijom od 5:0 došli do 66:62. Međutim, srpski šampion je "trojkama" Petra Božića i Veselija "prelomio" utakmicu, kada je poveo sa 78:66.

Partizan će u sledećem kolu, u subotu, igrati u Beogradu protiv Radničkog, dok će Olimpija gostovati u Zagrebu protiv Cibone.

Olimpija - Partizan 73:81
Cedevita - FMP 79:67
Radnički - Široki 71:61
Crvena zvezda - Helios 102:71
Budućnost - Hemofarm 83:68
Zagreb - Cibona 76:87
Bosna - Zadar 87:83