Arsenal petardirao Porto

BEOGRAD, 9. marta 2010. (Beta) - Fudbaleri Arsenala plasirali su se u četvrtfinale Lige šampiona, pošto su na svom terenu ubedljivo savladali Porto sa 5:0 u revanš utakmici osmine finala.

U prvoj utakmici koja je odigrana u Portugalu, domaća ekipa slavila je sa 2:1.

"Tobdžije" su do prvog pogotka došle u 23. minutu, nakon intervencije golmana Porta Heltona, koji je nakon šuta odbio loptu na nogu Niklasu Bendtneru koji ju je ubacio u mrežu.

Danski internacionalac bio je strelac i drugog gola u 25. minutu, kada je iskoristio veoma dobro dodavanje Andreja Aršavina.

Ubedljivu pobedu engleske ekipe najavio je Samir Nasri u 63. minutu, kada je prevario gotovo celu odbranu Porta i rutinski savladao golmana gostiju.

Do četvrtog pogotka domaći tim došao je u 66. minutu preko Emanuela Ebuea u 66. minutu, nakon još jedne odlične asistencije ruskog internacionalca Aršavina.

Konačan rezultat, svojim trećim golom na meču, postavio je Bendtner u 90. minutu iz penala, dosuđenog posle prekršaja Rolanda nad Ebueom.

Prve utakmice četvrtfinala igraju se 30. i 31. marta, a revanš mečevi su 6. i 7. aprila.