Mančester junajted i Olimpik iz Liona u četvrtfinalu

BEOGRAD, 10. marta 2010. (Beta) - Fudbaleri Mančester junajteda i Olimpika iz Liona su se plasirali u četvrtfinale Lige šampiona.

Mančester junajted pobedio je Milan sa 4:0 na svom terenu, dok je u prvom meču u Italiji savladao protivnika sa 3:2.

Fudbaleri Olimpika su odigrali u Madridu 1:1, a u četvrtfinale su se plasirali zbog pobede u prvom meču od 1:0.

Fudbaleri Mančester Junajteda naneli su jedan od najtežih poraza Milanu u Ligi šampiona, a golovima Vejna Runija u 13. i 46. minutu, Parka Đi Sunga u 59. i Darena Flečera u 88. minutu plasirali su se u naredni krug takmičenja.

Real je propustio šansu da na svom terenu savlada Olimpik. Real je poveo je brzo, već u 6. minutu golom Kristijana Ronalda, ali do kraja meča nije uspeo iz brojnih šansi da pogodi protivničku mrežu.

Fudbaleri Olimpika su tek u 75. minutu golom Miralema Pjanića izjednačili, ali i obezbedili plasman u naredni krug Lige šampiona.

Naredni mečevi osmine finala Lige šampiona igraće se 16. marta kada se sastaju Sevilja - CSKA i Čelsi - Inter. Posle toga, 17. marta sastaće se Barselona - Štutgart i Bordo - Olimpijakos.

U četvrtfinale Lige šampiona juče su se plasirali engleski Arsenal i Bajern iz Minhena.

Prve četakmice četvrtfinala igraće se 30. i 31. marta, a revanši 6. i 7. aprila.