Čelsi ponovo prvi

BEOGRAD, 13. marta 2010. (Beta) - Fudbaleri Čelsija vratili su se na čelo tabele engleskog prvenstva, pošto su u 30. kolu u londonskom derbiju savladali gostujući Vest Hem sa 4:1.

"Plavcima" je to bila prva pobeda u poslednje tri prvenstvene utakmice i sada imaju bod više od Mančester junajteda, koji sutra dočekuje Fulam.

Čelsi je na Stamford bridžu poveo u 16. minutu preko štopera Aleksa, ali je u 30. minutu izjednačio Skot Parker.

Novo vođstvo domaćinu doneo je Didije Drogba u 56. minutu, na 3:1 povisio je Floran Maluda u 77. minutu, a konačan rezultat postavio je Drogba u poslednjim trenucima utakmice.

Reprezentativac Srbije Branislav Ivanović igrao je za Čelsi do 78. minuta, kada ga je zamenio Jurij Žirkov.

Ekipa Vulverhemptona je na gostovanju kod Barnlija došla do važne pobede u borbi za opstanak - 3:1.

Gosti su poveli u 26. minutu pogotkom Metjua Džarvisa, a prednost su duplirali autogolom Klarka Karlajla u 47. minutu. Poraz Barnlija ublažio je Stiven Tompson u 73. minutu.

Reprezentativac Srbije Nenad Milijaš celu utakmicu odgledao je sa klupe Vulverhemptona.

Ubedljivu pobedu zabeležio je Bolton, koji je na svom terenu slavio sa 4:0 protiv Vigana.

Prvi gol za domaćina dao je Johan Elmander u deseto minutu, a prednost je povisio Kevin Dejvis iz penala u 48. minutu. Treći gol za Bolton dao je Fabris Muamba u 53. minutu, a ubedljivu pobedu domaćih potvrdio je Metju Tejlor u 63. minutu.

Golman reprezentacije Srbije Vladimir Stojković na ovom meču bio je na klupi za rezervne igrače Vigana.