Runi vratio Mančester na prvo mesto

BEOGRAD, 14. marta 2010. (Beta) - Fudbaleri Mančester junajteda pobedili su Fulam sa 3:0, u utakmici 30. kola prvenstva Engleske i tako se vratili na prvo mesto na tabeli Premijer lige.

Najzaslužniji za pobedu bio je Vejn Runi, koji je postigao dva gola i upisao asistenciju. "Crveni đavoli" su se mučili da postignu gol u prvom poluvremenu, ali je centarfor Engleske u prvom minutu drugog postigao pogodak posle dodavanja Nanija.

Runi je u 84. minutu, posle centaršuta Dimitra Berbatova, iz prve šutirao i smestio loptu u mrežu, a minut pre kraja uzvratio je svom saigraču i asistirao mu za gol.

Runi sada ima učinak od 32 postignuta gola u sezoni, a Mančester je sakupio 66 bodova, dva više od Čelsija i Arsenala. Čelsi ima meč manje od rivala.

Fudbaleri Sanderlenda i Mančester sitija odigrali su nerešeno 1:1. Poveo je domaći Sanderlend u devetom minutu preko Kenvajna Džonsa, a bod Sitiju doneo je Adam Džonson u 90. minutu.

Siti je tako propustio priliku da se pobedom izjednači sa Totenhemom na četvrtom mestu na tabeli.

Izabranici Roberta Mančinija sada na petom mestu imaju 50 bodova, dok je Sanderlend za jednu poziciju popravio plasman i nalazi se na 14. mestu sa 32 boda.

Mančester junajted - Fulam 3:0 (0:0)