Preokret Reala protiv Sportinga

BEOGRAD, 20. marta 2010. (Beta) - Fudbaleri Reala iz Madrida savladali su na svom terenu Sporting iz Hihona sa 3:1 u utakmici 27. kolu španskog prvenstva, iako su gosti prvi postigli pogodak.

Realu je to bila deveta uzastopna pobeda u prvenstvu i sada ima tri boda više od Barselone, koja sutra gostuje kod Saragose.

Sporting je poveo u 53. minutu pogotkom Davida Barala, ali taj gol kao da je "naljutio" fudbalere Reala.

Samo dva minuta nakon primljenog gola, Madriđani su izjednačili preko Rafaela van der Varta koji je iskoristio lošu intervenciju golmana Sportinga Huana Pabla.

Novu radost svojim navijačima fudbaleri Reala priredili su već u 57. minutu, kada je Ćabi Alonso bio najsnalažljiviji posle kornera i centaršuta Hozea Marije Gutija.

Strelac trećeg pogotka za domaću ekipu u 68. minutu bio je Fernando Iguain, koji je preciznim udarcem savladao Pabla.

Pretposlednji tim na tabeli Valjadolid pobedio je u gostima šestoplasirani Deportivo iz La Korunje sa 2:0. Golove za važnu pobedu u borbi za opstanak postigli su Aleman Nauzet i Haris Međunjanin.

Do važne pobede u borbi za opstanak došao je i "fenjeraš" Herez, koji je kod kuće bio bolji od Tenerifa sa 2:1, dok su Atletik Bilbao i Hetafe odigrali 2:2.