Inter ubedljiv, poraz Milana

BEORGAD, 24. marta 2010. (Beta) - Fudbaleri Intera ubedljivo su u Milanu savladali Livorno sa 3:0 i u 30. kolu Serije A učvrstili se na liderskoj poziciji na tabeli italijanskog prvenstva.

Dvostruki strelac za aktuelnog šampiona Italije bio je Samjuel Eto, a gol je postigao i Brazilac Majkon.

Inter je iskoristio kiks Milana, koji je poražen na gostovanju kod Parme, pošto je Valeri Božinov postigao jedini gol na meču u 90. minutu za konačnih 1:0 za domaći tim.

Prednost Intera nad velikim gradskim rivalom tako je porasla na četiri boda, pošto nero-azuri sada imaju 63 boda, a Milan je ostao na 59 koliko ima i Roma, koja je golovima Jona Arnea Risea i Žulija Baptiste pobedila domaću Bolonju sa 2:0.

Daleko iza je sa 48 bodova Palermo, koji je u Đenovi igrao nerešeno sa istoimenim timom 2:2. Konačan rezultat postavljen je u osmom minutu sudijske nadoknade, kada je Husin Karja iz penala postigao drugi gol za domaći tim.

Drugi predstavnik Đenove u Seriji A Sampdorija izgubila je na gostovanju kod Barija sa 1:2 i ostala na petom mestu sa 47 bodova.

Šesti je sa 45 bodova Juventus, koji će sutra igrati sa sedmoplasiranim Napolijem.

Važnu pobedu u borbi za opstanak ostvario je Lacio, koji je u Rimu savladao Sijenu sa 2:0.

Atalanta je bila ubedljiva u duelu sa Kaljarijem i pobedila sa 3:1, tri boda je osvojila i Katanija, koja je savladala Fiorentinu sa 1:0, dok je duel Udinezea i Kjeva završen bez golova.

Atalanta - Kaljari 3:1 (0:0)
(Tiriboki 53', 65'pen, Valdes 72' - Konti 90')

Bari - Sampdorija 2:1 (0:1)