Tri gola Reala za 13 minuta i pobedu u gradskom derbiju

BEOGRAD, 28. marta 2010. (Beta) - Fudbaleri madridskog Reala pobedili su gradskog rivala Atletiko sa 3:2, u 29. kolu Primere, i tako se vratili na čelo tabele šampionata Španije.

Real je do pobede u madridskom derbiju stigao postigavši tri gola za 13 minuta.

Prvi gol postigao je Atletiko, pošto je Hose Antonio Rejes u 10. minutu iskoristio asistenciju Serhija Aguera.

Izjednačenje Realu doneo je Ćabi Alonso, koji je u 49. minutu glavom materijalizovao dobar centaršut Raula Albiola. Šest minuta kasnije Real je vodio sa 2:1, Alonso je bio asistent, a Alvaro Arbeola strelac.

Vođstvo Reala povisio je u 62. minutu Gonsalo Igain, koji Atletiku nije oprostio neopreznu igru u odbrani i gubitak lopte u sopstevnom kaznenom prostoru.

Atletiko se u 68. minutu vratio u meč, pošto je Dijego Forlan bio precizan sa penala dosuđenog pošto je Alonso rukom igrao u šesnaestercu Reala.

Novog preokreta, ipak, nije bilo, pa se Real vratio na deobu liderske pozicije na tabeli Primere.

Real je u dosadašnjem toku sezone osvojio 74 boda, koliko i Barselona, koja je sinoć golom Zlatana Ibrahimovića savladala četvrtoplasiranu Majorku sa 1:0.

Treća je, uprkos sinoćnjem porazu na gostovanju Saragosi od 0:3, ekipa Valensije.

Istim rezultatom je i Viljareal savladao Sevilju, a Heres Valjadolid i zadržao šanse za opstanak u ligi.

Heres, posle druge pobede na poslednje tri utakmice, ima 22 boda, dva manje od Valjadolida na pretposlednjem mestu, ali i sedam manje od Saragose koja je na 17. mestu van zone ispadanja.

Fudbaleri Hetafea pobedili su Deportivo sa 3:1 i naneli ekipi iz Korunje treći uzastopni poraz.

Dvostruki strelac u pobedi bio je Miku, a igrač Deportiva Ze Kastro je postigao autogol. Jedini pogodak za domaći tim postigao je Ivan Sančes Riko Soto.

Osasuna je pobedila Almeriju sa 1:0, golom Valtera Pandijanija i prekinula niz od sedam utakmica bez pobede.

Espanjol i Sporting iz Hihona igrali su bez golova.

U poslednjoj utakmici 29. kola sutra igraju Atletiko Bilbao i Rasing Santander.

Kserez - Valjadolid 3:0 (2:0)