Čelsi korak bliže tituli

BEOGRAD, 13. aprila 2010. (Beta) - Fudbaleri Čelsija napravili su korak bliže u borbi za titulu prvaka Engleske, pošto su u Londonu savladali Bolton sa 1:0 u utakmici 34. kola Premijer lige i stekli četiri boda više od drugoplasiranog Mančester junajteda.

Jedini pogodak na utakmici postigao je Nikolas Anelka minut pre kraja prvog poluvremena, posle asistencije Didijea Drogbe.

"Plavci" su i u drugom poluvremenu imali nekoliko dobrih prilika za gol, ali je čuvar mreže Boltona Josi Jaskalainen odlično branio.

Do kraja engleskog prvenstva ostala su još četiri kola, a Čelsi narednog vikenda igra gradski derbi protiv Totenhema.

Ekipa Mančester junajteda u sledećem kolu takođe igra gradski derbi protiv Mančester sitija.