Bojana Jovanovski izgubila na turniru u Rimu

BEOGRAD, 3. maja 2010. (Beta) - Srpska teniserka Bojana Jovanovski, u prvom nastupu na nekom turniru premijer kategorije, nije uspela da se plasira u drugo kolo, pošto je danas na startu turnira u Rimu izgubila od 34. teniserke sveta Jaroslave Švedove iz Kazahstana sa 0:2 u setovima (2:6, 2:6).

Švedova je za 67 minuta završila meč, u kojem je osvojila 23 poena više od Jovanovske, 114. na WTA listi.

Kazahstanka je dobro počela meč i povela sa 5:0. Jovanovski je nakon toga uspela da osvoji dva gema, ali je Švedova u narednom bila sigurna na svoj servis i za nešto manje od pola sata povela u meču.

Jovanovski je u drugom setu povela sa 2:0, ali je nakon toga stala, što je njena protivnica iskoristila i serijom od šest uzastopnih gemova izborila plasman u drugo kolo.

Švedova će u drugom kolu igrati protiv šeste teniserke sveta Ruskinje Jelene Dementijeve.

Od teniserki iz Srbije večeras će na teren Ana Ivanović, koja od 20.30 igra protiv Ruskinje Elene Vesnine.

Sedma teniserka sveta Jelena Janković je slobodna u prvom kolu, a u drugom će igrati protiv pobednice meča američkih teniserki Betani Matek Sends i Melani Udin.