Bajern sam na vrhu, prva pobeda Rome

BEOGRAD, 28. septembra 2010. (Beta) - Fudbaleri Rome i minhenskog Bajerna pobedili su svoje rivale sa po 2:1, čime je nemački tim ostao sam na vrhu tabele Grupe E Lige šampiona.

Bajern je u gostima pobedio Bazel, dok je Roma na svom stadionu savladala rumunski Kluž. Nemački tim je prvi u grupi sa šest bodova, a Roma i Kluž imaju po tri, a Bazel je bez bodova.

Bastijan Švajnštajger postigao je oba gola u drugom poluvremenu za preokret Bajerna. Njegov prvi gol bio je sa penala, koji je dosuđen u 56. minutu kada je Benjamin Hugel srušio Tomasa Milera.

Švajnštajger je u 89. zakucao loptu u mrežu iz voleja, posle slobodnog udarca Holgera Badštubera.

Bazel je poveo u 18. minutu golom Aleksa Fraja.

Roma je na svom stadionu izbegla iznenađenje i pobedila Kluž golovima Filipa Meksesa i Marka Borijela u razmaku od dva minuta u drugom poluvremenu.

Kluž je pre dve godine u svom debiju u Ligi šampiona iznenadio Romu u Rimu pobedivši je sa 2:1.

To se sada nije desilo, iako je delovalo da će ishod biti isti pošto je Kluž igrao jako sigurno. Mekses je, međutim, doveo svoj tim u vođstvo u 69, a Borijelo je udvostručio vođstvo u 71. minutu.

Jonut Rada smanjio je u 78. minutu na 2:1.