Zvezda pobedila Metalac i ostala sama na vrhu

BEOGRAD, 3. oktobra 2010. (Beta) - Fudbaleri Crvene zvezde savladali Metalac iz Gornjeg Milanovca sa 2:0 u poslednjoj utakmici sedmog kola Super lige Srbije i ostali sami na vrhu tabele sa tri boda više od drugoplasiranog Partizana.

Izabranici Aleksandra Kristića od prvog sudijskog zvižduka su zaigrali ofanzivno i preuzeli kontrolu na terenu.

Već u 13. minutu crveno-beli su poveli, posle akcije u kojoj je brazilski internacionalac Kadu proigrao Andriju Kaludjerovića koji savladao golmana Dejana Bogunovića.

U 16. minutu čuvar mreže Metalca je bio uspešniji od Dejana Milovanovića, a u nastavku akcije odbijenu loptu Kaludjerović je poslao pored gola.

Golman Bogunović je odlično intervenisao i u 29. minutu, kada je šutirao Mohamed Isah.

Fudbaleri Zvezde diktirali su ritam i u drugom poluvremenu, a u 57. minutu udvostručili su vodjstvo. Posle akcije Duška Tošića i Ognjena Koromana, lopta je došla do Marka Vešovića koji je asistirao Kaduu, a Brazilac je savladao Bogunovića.

Crvena zvezda sada ima 19 bodova, tri više od Partizana koji je danas izgubio od Vojvodine sa 2:0.