Pobeda Intera, Krasić odličan u trijumfu Juventusa

BEOGRAD, 17. oktobra 2010. (Beta) - Aktuelni šampion Italije pobedio je u gostima ekipu Kaljarija sa 1:0 u sedmom kolu nacionalnog prvenstva, u kojem je najubedljiviji trijumf zabeležio Juventus protiv Lečea - 4:0.

Utakmicu u Kaljariju obeležili su domaći navijači koji su nakon samo nekoliko minuta na rasnoj osnovi vredjali centarfora Intera Samjuela Etoa, zbog čega je sudija na nekoliko minuta prekinuo duel.

Kamerunski reprezentativac na svoj način odgovorio je rasistima na tribinama, pošto je u 39. minutu postigao jedini gol na utakmici i doneo nero-azurima tri boda.

Kapiten reprezentacije Srbije Dejan Stanković odigrao je celu utakmicu za milansku ekipu.

Ekipa Juventusa "pregazila" je Leče, a reprezentativac Srbije Miloš Krasić zabeležio je čak tri asistencije.

U 12. minutu "stara dama" je povela pogotkom Alberta Akvilanija, koji je precizno šutirao sa distance. U 34. minutu Krasića je u kaznenom prostoru oborio Rispoli, a siguran izvodjač penala bio je Felipe Melo.

Pobednik je definitivno rešen u 41. minutu, kada je Krasić prošao po desnom boku i dobro centrirao u šesnaesterac, a tamo je najspretniji bio Fabio Kvaljarela.

Konačan rezultat postavio je Alesandro del Pjero u 81. minutu, posle još jednog prodora i dodavanja Krasića.

Na stadionu Luidji Feraris, na kojem nije bilo vidljivih tragova divljanja srpskih huligana, ekipa Sampdorije savladala je Fiorentinu sa 2:1.

Šef stručnog štaba gostiju Siniša Mihajlović imao je pojačano obezbedjenje, kao i reprezentativac Srbije i član "Viole" Adem Ljajić.

Gosti su poveli u šestom minutu golom Marka Markionija, ali im to na kraju nije pomoglo da izbegnu poraz. Domaćin je za samo dva minuta u završnici meča napravio preokret.

Prvo je u 81. minutu izjednačujući pogodak postigao Reto Cigler, a 60-ak sekundi kasnije pobedu "Doriji" doneo je Antonio Kasano.