Mančester siti pobedio Blekpul u gostima

BEOGRAD, 17. oktobra 2010. (Beta) - Fudbaleri Mančester sitija savladali su u gostima ekipu Blekpula sa 3:2 u osmom kolu prvenstva Engleske i vratili se na drugo mesto na tabeli.

Siti je tek u drugom poluvremenu "slomio" otpor novajlije u Premijer ligi, a prethodno je sudija poništio dva pogotka Blekpula zbog ofsajda.

Igrao se 67. minut, kada je David Silva centrirao sa desne strane, a Karlos Tevez petom zakačio loptu, promenio joj pravac i poslao je u mrežu domaćina.

Blekpul se nije predavao, pa je u 79. minutu Marlon Hervud iskoristio dodavanje Čarlija Adama i glavom zatresao mrežu.

Domaći navijači nisu stigli ni da završe sa proslavljanjem gola, a Siti je opet poveo. U 80. minutu Karlos Tevez je "ukrao" loptu odbrani Blekpula i precižno šutirao sa 18 metara.

Strelac trećeg gola za goste bio je Silva u 90. minutu, kada je u protivničkom šesnaestercu prevario trojicu igrača Blekpula i pogodio gornji levi ugao gola Metjua Gilksa.

Konačan rezultat postavio je Tejlor Flečer, posle kornera, u sudijskoj nadoknadi vremena.