Ronaldo doneo Realu bodove protiv Erkulesa

BEOGRAD, 30. oktobra 2010. (Beta) - Fudbaleri Reala iz Madrida savladali su u Alikanteu domaći Erkules sa 3:1, u utakmici devetog kola prvenstva Španije i sačuvali prvo mesto na tabeli, a dva gola postigao je Kristijano Ronaldo.

Domaćin je odlično počeo utakmicu i poveo u trećem minutu golom bivšeg francuskog reprezentativca Davida Trezegea.

Real je do izjednačenja, uz dosta problema, došao u 52. minutu preko Argentinca Anhela di Marije.

U završnici utakmice stvari je u svoje ruke uzeo Kristijano Ronaldo, koji je u 82. minutu bio najsnalažljiviji u kaznenom prostoru
Erkulesa.

Pobedu "kraljevskog" kluba Ronaldo je osigurao u 86. minutu, posle asistencije Karima Benzeme.

U prvoj utakmici devetog kola, ranije danas, Valensija i Saragosa odigrale su 1:1. Meč je obeležio dvostruki strelac Mauricio Lazaro.

Italijanski fudbaler prvo je u trećem minutu doneo prednost Saragosi, a u 41. minutu je auto-golom postavio konačan rezultat.