Ivanović dvostruki strelac, pobede Bajerna i Rome

BEOGRAD, 3. novembra 2010. (Beta) - Srpski reprezentativac Branislav Ivanović postigao je dva gola u pobedi fudbalera Čelsija nad moskovskim Spartakom od 4:1 u četvrtom kolu Grupe F Lige šampiona.

Čelsi je zahvaljujući pobedi u Londonu osigurao i plasman medju 16 najboljih ekipa Evrope.

Spartak će u nastavku takmičenja za to mesto morati da se bori sa Olimpikom iz Marseja, koji je večeras u gostima kod Žiline deklasirao rivala sa 7:0.

Trostruki strelac za Olimpik bio je Andre-Pjer Žinjak, dva gola je postigao Lučo Gonsales, a mrežu Žiline pogodjali su i Gabrijel i Loik Remi Hajnce. Sve golove Olimpik je postigao do 63. minuta meča.

Čelsi je, sa druge strane, sve golove postigao u drugom poluvremenu utakmice sa Spartakom.

Ruse je načeo Nikola Anelka u 49. minutu, da bi u 62. Didije Drogba duplirao prednost engleskog šampiona.

Ivanović je prvi gol postigao u 66. minutu kada je glavom iskoristio centaršut Drogbe iz slobodnog udarca.

Nikita Baženov je u 86. minutu smanjio zaostatak Spartaka, a Ivanović, koji je bio strelac i u subotnjoj prvenstvenoj pobedi Čelsija nad Blekburnom, u drugom minutu sudijske nadoknade postavio je konačan rezultat.

Fudbaleri Bajerna iz Minhena pobedili su u gostima kod Kluža sa 4:0 i u četvrtom kolu Grupe E Lige šampiona osigurali mesto u osmini finala Lige šampiona.

Najzaslužniji za pobedu Bajerna bio je Mario Gomes, koji je golovima u 12, 24. i 71. minutu praktično rešio utakmicu.

Rumunski tim je dokrajčio pogodak Tomasa Milera u 90. minutu.

Bajern je u četiri dosadašnja kola ostvario maksimalan učinak i sada ima 12 bodova, dok je na drugo mesto izbila Roma sa šest, pošto je u Bazelu savladala istoimeni tim sa 3:2.

Žeremi Menjes je u 16. minutu postigao prvi gol za Romu, a kapiten Frančesko Toti je u 25. povisio na 2:0, pošto je iskoristio penal dosudjen zbog prekršaja Valentina Štokera nad Jon-Anreom Riseom.

Aleksandar Fraj je u 69. minutu vratio nadu Bazelu, ali je meč odlučen u 76. minutu kada je rezervista Leandre Greko postigao I treći gol za Romu.

Djerdan Šaćiri je u 83. minutu samo ublažio poraz Bazela.

Liga šampiona, 4. kolo:

Grupa E:

Kluž - Bajern 0:4 (0:2)  (Mario Gomez 12, 24, 71, Miler 90)
Bazel - Roma 2:3 (0:2)  (Frej 69, Šaćiri 83 - Menez 16, Toti 26p, Greko 76)

Tabela: Bajern 12, Roma 6, Bazel 3, Kluž 3

Grupa F:

Čelsi - Spartak Moskva 4:1 (0:0)  (Anjelka 49, Drogba 62p, Ivanović 66, 90+2 - Baženov 86)
Žilina - Marsej 0:7 (0:4)  (Žinjak 12, 21, 54, Hajnce 24, Remi 36, Lučo Gonzales 52, 63)

Tabela: Čelsi 12, Spartak 6, Olimpik Marsej 6, Žilina 0