Ubedljiva Borusija Menhengladbah, Bajer čuva mesto u vrhu

BEOGRAD, 13. novembra 2010. (Beta) - Fudbaleri Borusije iz Menhengladbaha su u gostima ubedljivo savladali Keln sa 4:0 u utakmici 12. kola prvenstva Nemačke, dok je Bajer iz Leverkuzena savladao Sankt Pauli sa 1:0 i sačuvao drugo mesto na tabeli.

Dvostruki strelac za ekipu iz Menhengladbaha bio je argentinski internacionalac Raul Bobadilja u 51. i 90. minutu. Protivničku mrežu jednom su zatresli Majkl Bredli u 70. i Igor de Kamargo u 82. minutu.

Bajer je na gostovanju Sankt Pauliju u Hamburgu do tri boda došao zahvaljujući pogotku brazilskog internacionalca Renata Augusta u 81. minutu.

Istim rezultatom fudbaleri Hanovera slavili su na gostovanju Majncu i probili se na peto mesto na tabeli. Jedini pogodak na utakmici postigao je Seržo Pinto u 44. minutu.

Ekipa Šalkea odigrala je nerešeno 2:2 u gostima Volfsburgu, još više golova vidjeno je u duelu Kajzerslauterna i Štutgarta koji je završen rezultatom 3:3, dok su Verder i Ajntraht odigrali bez pogodaka.