Sanderlend ponizio Čelsi

BEOGRAD, 14. novembra 2010. (Beta) - Fudbaleri Sanderlenda pobedili su u Londonu vodeći tim engleskog prvenstva Čelsi sa ubedljivih 3:0 u 13. kolu Premijer lige.

Sanderlend je poveo golom Nejduma Onuohe u 45. minutu kada je Čelsi bio primoran da prvi put ove sezone na svom stadion Stamford Bridž vadi loptu iz sopstvene mreže. Protiv Sanderlenda Čelsi je igrao bez dvojice startnih štopera Džona Terija i Aleksa.

Vođstvo gostiju duplirao je u 52. minutu reprezentativac Gane Asamoa Gijan, kome je to bio četvrti pogodak na poslednje tri utakmice.

Aktuelnog šampiona Engleske dotukao je pogodak Danija Velbeka u 87. minutu posle velike greške levog beka Čelsija Ešlija Kola, koji je loptu dodao protivničkom igraču.

Čelsi je ostao na prvom mestu na tabeli Premijer lige, ali mu se drugoplasirani Arsenal približio na svega dva boda zaostatka.

Arsenal je ranije danas savladao Everton sa 2:1 golovima Bakarija Sanje u 36. i Seska Fabregasa u 48. minutu. Jedini gol za Everton postigao je Tim Kejhil u 88. minutu utakmice.

Everton je posle prvog poraza u poslednjih osam utakmica ostao na 13. mestu sa 15 bodova.

Treći je sa bodom manje od Arsenala Mančester junajteda, koji je juče igrao nerešeno sa Aston Vilom 2:2.