Hrvatska pobedila Maltu, Finska ubedljiva protiv San Marina

BEOGRAD, 17. novembra 2010. (Beta) - Fudbalska reprezentacija Hrvatske pobedila je u Zagrebu Maltu sa 2:0, u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo 2012. godine i preuzela prvo mesto na tabeli Grupe F.

Hrvatska je na poluvremenu vodila sa 2:0, golovima Nike Kranjčara u 19 i 42. minutu, a konačan rezultat postavio je Nikola Kalinić u 81. minutu.

Hrvatska je trećom pobedom preuzela prvo mesto u Grupi F sa 10 bodova, a Malata je ostala na poslednjem mestu bez bodova.

Fudbalska reprezentacija Finske ostvarila je prvu pobedu u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo 2012. godine, pošto je u Helsinkiju pobedila San Marino sa 8:0.

Najzaslužniji za ubedljivu pobedu Finske bio je Mikael Forsel sa tri gola, u 51, 59 i 78. minutu, a dva pogotka postigao je Kaspar Hamalainen, koji je mrežu pogađao u 49. i 67. minutu.

U strelce su se upisali i Mika Vajrinen u 39, Jari Litmanen iz jedanaesterca u 71 i Roni Porokara u 73. minutu.

Finska posle četiri utakmice u Grupi E ima tri boda i nalazi se na pretposlednjem mestu na tabeli, dok je San Marino odigrao pet mečeva, nije osvojio nijedan bod, uz gol razliku 0:29.