Pobede Reala i Milana

BEOGRAD, 23. novembra 2010. (Beta) - Fudbaleri madridskog Reala i Milana obezbedili su prva dva mesta na tabeli Grupe G Lige šampiona, pošto su u mečevima petog kola ostvarili pobede u gostima.

Real je u Amsterdamu savladao Ajaks sa 4:0, uz dva gola Kristijana Ronalda.

Milan je u Okseru pobedio istoimeni tim sa 2:0.

Prvi gol, svoj četvrti u Ligi šampiona, postigao je Zlatan Ibrahimović u 64. minutu, a konačan rezultat je u sudijskoj nadoknadi postavio rezervista Ronaldinjo posle akcije sa zemljakom iz Brazila Robinjom.

Real je mnogo lakše osvojio bodove protiv Ajaksa, pošto je Ćabi Alonso u 36. Minute pogodio za 1:0, a Alvaro Arbeola u 44. Duplirao vodjstvo "kraljevskog kluba".

Ronaldo je mrežu rivala prvi put pogodio u 70. minutu, a potom je u 81. bio precizan sa penala dosudjenog posle prekršaja Urbija Emanuelsona nad Mesutom Ezilom.

Real sada ima 13 bodova, Milan osam, dok će se Ajaks i Okser u poslednjem kolu boriti za treće mesto na tabeli i nastavak takmičenja u Ligi Evropa.

Ajaks, koji ima četiri boda, gostovaće u Milanu, a Okser, koji je sakupio tri boda, putovaće u Madrid.