Prvi poraz Hemofarma u Evropi

BEOGRAD, 30. novembra 2010. (Beta) - Košarkaši Hemofarma izgubili su na gostovanju kod nemačkog Getingena sa 57:68 (13:20, 15:12, 21:19, 8:17) i u trećem kolu Evrokupa pretrpeli prvi poraz u Grupi B tog takmičenja.

Milan Mačvan je postigao 16 poena za Hemofarm, dok je Marko Šutalo dodao 14. Boris Savović je ubacio osam, uz osam skokova.

Najefikasniji u domaćem timu bili su Dvejn Anderson sa 17 i Majk Skot sa 16 poena. Anderson je imao i 13 skokova. Robert Kulavik je pobedi doprineo sa 14 poena.

Getingen je utakmicu počeo serijom od 7:0, a već početkom druge četvrtine stekao dvocifrenu prednost.

Hemofarm je uspeo da se vrati u meč i dva minuta pre kraja treće četvrtine na trenutak i pređe u vođstvo posle koša Mačvana za 43:42.

Domaći su, međutim, do kraja četvrtine ponovo prešli u vođstvo (51:49), a meč definitivno prelomili serijom od 15:3 na početku poslednje deonice i nedostižno vođstvo od 66:52.