Šalke pobedio u Majncu, Frajburg ubedljiv

BEOGRAD, 12. decembra 2010. (Beta-AP) - Fudbaleri Šalkea pobedili su na gostovanju kod Majnca sa 1:0 u 16. kolu Bundeslige i pobegli iz donjeg dela tabele nemačkog prvenstva.

Pobednički gol za Šalke postigao je Džeferson Farfan u 30. minutu meča, iako je već u osmom Klas-Jan Huntelar imao priliku sa penala, ali nije uspeo.

Šansu sa bele tačke kasnije je imao i Majnc, ali ni Andre Širle u 73. minutu nije uspeo da realizuje priliku.

Majnc, koji je sezonu počeo sa sedam uzastopnih pobeda, tako je doživeo i šesti poraz u prvenstvu i ostao na četvrtom mestu na tabeli. Šalke se probio do 10. mesta, iako je do petog kola bio na začelju, a u 10. na pretposlednjoj poziciji.

Frajburg je ranije danas na svom terenu savladao Borusiju iz Menhengladbaha sa 3:0 i posle dana pauze vratio se na peto mesto.

Dvostruki strelac za Frajburg bio je Papis Demba Sise, koji je ove sezone postigao ukupno 13 prvenstvenih golova. Mrežu Borusije pogodio je i Oliver Bart.

Frajburg je tako stigao do pete pobede na šest utakmica na domaćem terenu. Ekipa je u dosadašnjem toku sezone osvojila 27 bodva, jedan više od branioca titule šampiona Bajerna iz Minhena.

Borusija iz Dortmunda je ubedljivo prva sa 43 boda, dok je istoimeni tim iz Menhengladbaha na začelju sa svega 10 bodova.