Sampdorija pobedila Romu

BEOGRAD, 9. januara 2011. (Beta) - Fudbaleri Sampdorije pobedili su u Đenovi posle preokreta Romu sa 2:1, u prvoj utakmici 19. kola italijanskog prvenstva.

Roma je povela u 18. minutu golom Mirka Vučinića, a domaći su izjednačili preko Nikole Pocija iz jedanaesterca.

Prethodno je veliku grešku napravio defanzivac Rome Žuan, koji je želeo da doda loptu do svog golmana Žulio Serža, ali je do nje prvi stigao Anđelo Palombo. Čuvar mreže Rome je nakon toga oborio kapitena Sampdorije, skrivio penal i dobio crveni karton.

Pobedonosni gol za Sampdoriju postigao je Stefano Guberti u 83. minutu. To je prva pobeda Sampdorije nad Romom u poslednjih pet godina.

Sampdorija je utakmicu završila sa devet igrača, nakon što su u poslednja tri minuta Stefano Lučini i Danijele Gastaldelo dobili druge žute kartone.

Roma je posle petog prvenstvenog poraza ostala na četvrtom mestu na tabeli sa sedam bodova zaostatka za vodećim Milanom, ali i utakmicom više, dok je Sampdorija osma sa 26 bodova.