Pobeda Reala uz het-trik Ronalda

BEOGRAD, 9. januara 2011. (Beta) - Fudbaler Real Madrida Kristijano Ronaldo postigao je danas het-trik za svoj tim koji je dva puta sustizao vođstvo rivala, i pobedio Viljareal sa 4:2 u 18. kolu Primere.

Real sada zaostaje dva boda više za liderom Barselonom. Viljareal je poveo u sedmom minutu, a Ronaldo je doneo izjednačenje već u devetom. Ruben Kastro je u 18. doneo još jedno vođstvo svom timu, a Ronaldo je izjednačio neposredno pre kraja prvog poluvremena.

Portugalac je u 79. doneo prvo vođstvo Realu, a konačni rezultat postigao je Kaka, kome je to bio prvi gol ove sezone i koji je ušao u igru nedugo pre toga.

Trener Viljareala Huan Karlos Garidodobio je crveni karton zbog protesta posle trećeg gola Ronalda.

Barselona je juče pobedila Deportivo sa 4:0 i ima i dalje dva boda više od Reala na čelu tabele.

Espanjol je prekinuo seriju od tri uzastopna poraza i pobedio je Saragosu sa 4:0. Sporting je odigrao 1:1 sa Rasingom u Santanderu i time produžio seriju utakmica bez pobeda na 11.

Osasuna i Hetafe odigrali su 0:0, dok je Majorka sa 4:1 pobedila Almeriju, od koje je sredinom nedelje ispala u Kupu kralja.

Erkules u ponedeljak dočekuje Atletiko Madrid.