Partizan pregazio Široki Brijeg

BEOGRAD, 13. januara 2011. (Beta) - Košarakašsi Partizana pobedili su u Beogradu Široki sa 93:43 (27:13, 24:9, 22:11, 20:10), u utakmici 16. kola Jadranske lige.

To je 10. pobeda Partizana u regionalnom takmičenju, posle koje se popeo na drugo mesto na tabeli, dok je Široki pretrpeo osmi poraz i zauzima sedmo mesto.

Najefikasniji u ekipi Partizana bio je Jaka Klobučar sa 16 poena, Vladimir Lučić postigao je 12, a Branislav Đekić 10. U ekipi Širokog Šime Špralja bio je najefikasniji sa 23 poena.

U ekipi aktuelnog šampiona Jadranske lige nije bilo Džejmsa Gista, koji je zbog privatnih obaveza otputovao u SAD, ali će biti u timu na predstojećoj utakmici sa zagrebačkom Cedevitom.

Partizan je dominirao tokom cele utakmice, pa je trener Vlade Jovanović pružio priliku svim košarkašima, i svi su se upisali u listu strelaca.

Partizan je od prve četvrtine krenuo sa ozbiljnom igrom, u tom delu stekao je 16 poena prednosti, da bi u drugoj četvrtini posle atraktivnih dodavanja i "zakucavanja" Jana Veselija uvećavao prednost. Kurtis Džerels je pred kraj poluvremena doneo crno-belima 30 poena prednosti - 49:19.

Ekipa Širokog nije imala rešenje u napadu i jedini strelci u prvom poluvremenu bili su Siniša Stemberger, Boris Barać i Špralja.

Partizan je do kraja meča uvećavao prednost, a šansu su iskoristili mladi Nemanja Jaramaz, koji je postigao dve "trojke", i Nemanja Bešović. U završnici se razigrao Klobučar, pogađao je "trojke" i doneo crno-belima najveću prednost od 50 poena.

"Široki nas je pobedio u prvom delu, ali tada su bili u jačem sastavu. Od prvog minuta smo igrali jako dobro i povećavali razliku. Zbog toga sam u drugom poluvremenu mogao da pružim priliku mlađim igračima da steknu veću minutažu, što su oni lepo iskoristili", rekao je trener Partizana Vlade Jovanović na konferenciji za novinare posle utakmice.

On je podsetio da je njegova ekipa utakmicom sa Cibonom poslednja završila kalendarsku godinu, nakon čega su je čekale teške utakmice u Podgorici protiv Budućnosti i Hemofarma u Vršcu.

Jovanović je rekao da se pribojavao utakmice sa Širokim zbog prenatrpanog rasporeda, gostovanja u Podgorici protiv Budućnosti i u Vršcu protiv Hemofarama. Partizan je u obe utakmice pobedio.

"Nema boljeg oporavka za čoveka od sna, a za igrača od pobede. Pobedama ne osećaš stvari koje bi osećao da je tim izgubio. Ali, mi vodimo računa o treninzima između utakmica i pokušali smo na najbolji način da iskoristimo period od poslednjeg meča u Vršcu", rekao je Jovanović.

Košarkaš Partizana Vladimir Lučić, koji je večeras pružio dobru partiju postigavši 12 poena, rekao je da je njegov tim dobrom igrom i velikom razlikom u prvoj četvrtini zabeležio pobedu.

"Od početka smo bili agresivni u odbrani i napadu. Utakmicu smo rešili već u prvoj četvrtini i do kraja smo održavali razliku", rekao je Lučić.