Totenhem i Mančester junajted podelili bodove

BEOGRAD, 16. januara 2011. (Beta) - Fudbaleri Mančester junajteda vratili su se na prvo mesto na tabeli, pošto su u Londonu odigrali bez golova sa Totenhemom, u utakmici 23. kola Premijer lige.

To je bila 148. prvenstvena utakmica Totenhema i Mančester junajteda, "crveni djavoli" pobedili su 74 puta, Totenhem je bio bolji na 35 utakmica, dok su 39 puta podelili bodove.

Totenhem tako nije pobedio Mančester junajted u poslednjih 10 premijerligaških utakmica na Vajt Hart Lejnu, još od 2001. godine, kada je slavio sa 3:1.

Mančester junajted se bodom vratio na prvo mesto na tabeli sa 45 bodova, koliko ima i njegov gradski rival Siti na drugom mestu, ali i dve utakmice više.

Fudbaler Mančester junajteda Rajan Gigs danas je odigrao 600. prvenstvenu utakmicu za taj klub.

U timu Mančester junajteda celu utakmicu odigrao je reprezentativac Srbije Nemanja Vidić. Ekipa Aleksa Fergusona završila je meč sa 10 igrača, pošto je Rafael u 74. minutu dobio drugi žuti karton.

Junajted je već u drugom minutu imao dobru priliku, Berbatov je dodao do Runija, on je izbegao start Vilijama Galasa, ali je nakon toga bio neprecizan.

Dobru priliku za Totenhem Piter Krauč propustio je u 10. minutu. Posle dodavanja Alana Hatona on je izbio ispred Rija Ferdinanda ali je šutirao pored desne stative. Domaći su nakon toga nastavili da pritiskaju odbranu Junajteda, šansu je imao Luka Modrić, ali nije bio precizan.