Orlovi izgubili od Švedske

BEOGRAD, 22. januara 2011. (Beta) - Rukometna reprezentacija Srbije izgubila je od Švedske u Malmeu sa 24:28 (13:12), u prvoj utakmici druge faze na Svetskom prvenstvu.

Rukometaši Srbije bili su ravnopravan protivnik do 50. minuta, a onda su dopustili domaćim igračima da dodju do dva važna boda za nastavak takmičenja.

U prvom poluvremenu ekipe su bile izjednačene. Smenjivale su se u vodjstvu, a Srbija je u 10. minutu povela sa 7:5. Do kraja ovog dela igre Švedjani su uspeli da preokrenu rezultat u svoju korist u 23. minutu (10:9), ali su rukometaši Srbije na odmor otišli sa golom prednosti (13:12).

U nastavku Švedska je promenila odbranu i Marko Vujin je dobio svog čuvara. Ekipe su nastavile meč u kome su odbrane bile nešto slabije, a napadi zavisili od raspoloženih šutera.

Srbija je u 47. minutu vodila sa 20:19, medjutim, posle toga je Švedska napravila seriju od 4:0, povela sa 23:20 i mirno ušla u završnicu. U 56. minutu domaći rukometaši vodili su sa 25:21 i pobednik je bio odlučen.

U pobedničkom timu najefikasniji su bili Kim Ekdal du Riec i Niklas Ekberg sa šest golova, a istakao se i golman Johan Sjostrand. U ekipi Srbije Marko Vujin je postigao osam golova, Momir Ilić pet, a golman Darko Stanić je bio solidan.

Naredni meč Srbija igra sutra u 20.15 u Lundu sa Poljskom.

Dvorana: "Arena Malme". Gledalaca: 15.000. Sudije: Abrahamsen i Kristiansen (obojica iz Francuske). Isključenja: Srbija 10, Švedasa 8 minuta. Sedmerci: Srbija 3 (2), Švedska 5 (4).

Srbija: Šešum 3, Vujin 8, Nikčević 4, Ćurković, Toskić 1, Stanić (10 odbrana), Ilić 5, Marković, Marjanac, Prodanović, Bojinović, Stojković 3, Rnić, Vilovski, Vučković, Stanković.

Švedska: M. Anderson (1 odbrana), Gustafson, K. Anderson 2, Kalman 1, Jernemir, Lenartson, Ekberg 6, Doder 2, Arhenijus 2, Larholm 4, Karlen 5, Karlson, Sjostrand (13 odbrana), Larson, Petersen, Ekdal du Riec 6.