Srbija pobedila Argentinu

BEOGRAD, 25. januara 2011. (Beta) - Rukometna reprezentacija Srbije pobedila je u Lundu Argentinu sa 26:25 (15:13), u trećem kolu takmičenja u Grupi 2 na Svetskom prvenstvu.

U meču sa Argentinom ekipa Srbije pokazala je sve slabosti iz prethodnih utakmica. Dozvolila je protivniku da preuzme inicijativu i na kraju ne naročito ubedljivom igrom osvojila dva boda.

Meč je počeo kao što se očekivalo protiv autsajdera na Svetskom prvenstvu. Laganim vodjstvom Srbije od 7:4. U 25. minutu bilo je 14:10, ali su Argentinci do odmora uspeli da smanje prednost na dva gola (15:13).

U drugom poluvremenu rukometaši Srbije nisu postigli gol sedam minuta, pa je Argentina uspela da povede sa 17:16 u 36. minutu. Srbija je ponovo izjednačila, medjutim, uporni južnoamerikanci preokrenuli su rezultat na 21:19 i učinili završnicu meča interesantnom.

U 59. minutu Momir Ilić postigao je 26 gol za reprezentaciju Srbije, a Frederiko Fernandez iz penala postavio konačan rezultat - 26:25. Argentinci su imali i 30 sekundi za poslednji napad, koje nisu iskoristili.

Naredni meč Srbija igra u četvrtak u Kristijanstadu u 20.30 sa selekcijom Norveške.

Dvorana: "Fars of frosta sparbanken Arena". Gledalaca: 1000. Sudije: Gepel i Helbig (obojica iz Nemačke). Isključenja: Srbija 10, Argentina 2 minuta. Sedmerci: Srbija 7 (4), Argentina 4 (4).

Srbija: Šešum 1, Vujin 5, Nikčević 2, Ćurković, Toskić 2, Stanić (6 odbrana), Ilić 6, Bojinović, Marković, Marjanac (7 odbrana), Prodanović 5, Stojković 1, Rnić, Vilovski, Vučković 2, Stanković 2.

Argentina: Šulc (16 obrana), Fernandez 5, Pizaro 1, S. Simonet 3, Portela 1, D. Simonet 3, Kogovšek 5, Kanepa 1, Kuerin 1, Vijera 2, Fero, Garsija, Fernandez, Vidal 1, Karou 2, Migueles.(old_image)