Zvezda izgubila od Krke , debakl Hemofarma

BEOGRAD, 29. januara 2011. (Beta) - Košarkaši Crvene zvezde izgubili su u Beogradu od Krke sa 79:77 (23:19, 26:17, 18:23, 12:18) u 19. kolu Jadranske lige.

Krka je sredinom treće četvrtine vodila sa više od 20 poena prednosti, a u poslednjoj deonici imala i 15, ali je Zvezda uspela da u poslednji minut udje sa zaostatkom od dva poena.

Nemanja Nedović pokušao je šutem za tri poena da donese pobedu crveno-belima, ali je promašio.

Najefikasniji u domaćoj ekipi bio je Uroš Nikolić sa 17 poena, dok je Krku predvodio Dušan Đorđević sa 20 poena.

Crvena zvezda je ostala na pretposlednjem, 13. mestu, sa pobedom više od Zadra, koji je juče izgubio od Radničkog 97:89.

Košarkaši Hemofarma pretrpeli su težak poraz od Olimpije u Ljubljani u 19. kolu Jadranske lige, pošto su izgubili sa 104:62 (23:12, 27:18, 26:10, 28:22).

Olimpija je posle ove pobede izbila na prvo mesto sa 12 pobeda i čeka sutrašnji rezultat utakmice Zagreb-Partizan. Hemofarm je deveti sa osam pobeda.

Najefikasniji u vršačkom timu bili su Miloš Borisov sa 15 i Miljan Pavković sa 14 poena.

Ujednačen napad Olimpije, u kojoj su svi igrači postizali poene, predvodili su Sašo Ožbolt sa 16 i Goran Jagodnik sa 15 poena.