Mesi het-trikom častio Atletiko Madrid

BEOGRAD, 5. februara 2011. (Beta) - Fudbaleri Barselone savladali su na svom terenu Atletiko Madrid sa 3:0 u poslednjoj subotnjoj utakmici 22. kola prvenstva Španije.

Heroj večeri bio je argentinski internacionalac Lionel Mesi koji je zabeležio het-trik. On je protivničku mrežu pogodio u 17, 29. i 79. minutu.

Barselona je ovo bila 20. prvenstvena pobeda i sada ima 10 bodova više od drugoplasiranog Reala iz Madrida koji u nedelju dočekuje Real Sosijedad.

Fudbaleri Hetafea pobedili su Deportivo iz La Korunje sa 4:1 u 22. kolu španske Primere.

Dvostruki strelac za domaću ekipu bio je Adrian Kolunga, u 19. i 26. minutu, dok su se po jednom u strelce upisali Miku, u 45. minutu, i Pedro Rios u 57. Počasni pogodak za Deportivo postigao je Riki u 68. minutu, iz jedanaesterca.

Atletik Bilbao je sa 3:0 savladao Sporting iz Hihona. Strelci za domaći tim bili su David Lopez u 15. minutu iz jedanaesterca, Gaizka Toguero u 27. i Markel Susaeta u 74. minutu. Posao Baskijcima olakšao je igrač Sportinga Gregori, koji je več u 15. minutu morao u svlačionicu zbog dva žuta kartona.

Almerija je golovima Marsela Silve u 5, Kalua Učea u 7. i Ernana Bernardela u 18 minutu došla do nedostižne prednosti protiv Espanjola. Gosti su samo uspeli da ublaže poraz zahvaljujući pogotcima Verde u 34. i Alvara u 49. minutu.

Osasuna je posle pobede nad Realom iz Madrida u prošlom kolu večeras igrala 1:1 sa Majorkom. Strelci su bili Miguel Flano u osmom minutu za domaćina, a Gonzalo Kastro u 37. za goste.

Bez pobednika je završen i susret Saragosa - Rasing. Gosti iz Santandera poveli su preko Kristijana Fernandeza u 14. minutu, a izjednačio je Said Butahar pet minuta pre kraja prvog poluvremena.

Veliku pobedu u borbi za opstanak ostvario je Levante koji je na svom stadionu savladao trećeplasirani Viljareal sa 1:0. Strelac jedinog pogotka na utakmici bio je Valmiro Roča u 48. minutu.

Saragosa - Rasing 1:1 (1:1)