Inter dobio derbi protiv Rome

BEOGRAD, 7. februara 2011. (Beta) - Fudbaleri Intera pobedili su na svom terenu Romu sa 5:3 i popeli se na treće mesto na tabeli.

Vesli Snajder je u trećem minutu doveo aktuelne šampione u vođstvo, ali je posle 10 minuta izjednačio Fabio Simplisio.

Samjuel Eto je nakon toga bio dvostruki strelac, pogađao je mrežu u 35. minutu, na asistenciju Snajdera, i 63. minutu iz jedanaesterca, dok je četvrti gol za domaće postigao Tijago Mota u 71. minutu.

Crnogorski reprezentativac Mirko Vučinić postigao je drugi gol za Romu u 75. minutu, a na 4:3 smanjio je Simone Lorija u 81. minutu. Konačan rezultat postavio je Esteban Kambijaso u poslednjem minutu utakmice.

Roma je utakmicu završila sa igračem manje, pošto je u 63. minutu isključen Nikola Burdiso.

Inter se sada četvrtog popeo na treće mesto na tabeli sa 44 boda i ima dva manje od drugoplasiranog Napolija i pet manje od Milana, ali i utakmicu manje. Roma je ostala na sedmom mestu sa 39 bodova i utakmicom manje.

Lacio je odigrao 1:1 sa Kjevom, na Olimpijskom stadionu u Rimu, a istim rezultatom završena je utakmica Parme i Fiorentine.

Palermo je na gostovanju pobedio Leče sa 4:2 i popeo se na peto mesto na tabeli, dok je Breša pobedila Bari sa 2:0, a Bolonja je bila bolja od Katanije sa 1:0.