Sedmica Reala protiv Malage

Izabranici Žozea Murinja savladali su u četvrtak veče na domaćem terenu ekipu Malage sa 7:0 (3:0), u utakmici 26. kola prvenstva Španije. Ubedljivom pobedom Real je samo popravio gol-razliku, pošto na tabeli i dalje zaostaje za vodećom Barselonom teško dostižnih sedam bodova.

Goleadu na "Santjago Bernabeu" otvorio je u 27. minutu Karim Benzema, koji je mrežu zatresao još jednom, u 62. Katastrofa gostujućeg tima upotpunjena je golovima Di Marije u 36, Marsela u 45. i trostrukog strelca Kristijana Ronalda, koji je protivničkog golmana savladao u 51, 68. iz penala i 77. minutu. Malaga je posle debakla u Madridu ostala pretposlednja na tabeli sa tri boda manje od Erkulesa, prve ekipe iznad zone ispadanja.

U drugom meču Almerija i Rasing Santander igrali su nerešeno 1:1.