Verder pobedio i izašao iz opasne zone

BEOGRAD, 6. marta 2011. (Beta) - Fudbaleri Verdera pobedili su u gostima Frajburg sa 3:1 u 25. kolu Bundeslige i tako izašli iz opasne zone na tabeli.

Jedan od najzaslužnijih za trijumf bio je mladi nemački reprezentativac srpskog porekla Marko Marin, koji je postigao jedan gol i namestio drugi.

On je ušao u igru pola sata pre kraja utakmice i asistirao je Klaudiju Pisaru u 76. minutu, a postigao je gol u drugom minutu nadoknade vremena.

Verder je poveo preko Sandra Vagnera u 12. minutu, a izjednačio je Papis Demba Sise iz penala u 49.

Frajburg se popeo na 14. mesto, sa 28 bodova, tri više od zone ispadanja. Frajburg je pao na drugo mesto.

Majnc je u gostima pobedio Hamburg sa 4:2 i izbio na četvrto mesto tabele. Hamburg je dva puta vodio, a Majnc je u poslednjih osam minuta regularnog dela uspeo da posle dva gola dođe do pobede.

Majnc je izjednačio na 2:2 posle autogola srpskog reprezentativca Gojka Kačara.