Berbatov doneo pobedu Junajtedu, remi Arsenala

BEOGRAD, 19. marta 2011. (Beta) - Fudbaleri Mančester junajteda pobedili su na svom terenu Bolton sa 1:0, u utakmici 30. Kola Premijer ligi i uvećali prednost nad drugoplasiranim Arsenalom na pet bodova, pošto je londonski tim odigrao nerešeno 2:2 sa Vest Bromvičem.

Mančester junajted pobedio je Bolton golom Dimitra Berbatova u 88. minutu utakmice.

U ekipi Aleksa Fergusona nije bilo reprezentativca Srbije Nemanje Vidića. Junajted sada ima 63 bodova, a Bolton je ostao na sedmom mestu sa 40 bodova.

Arsenal je golovima Andreja Aršavina u 71. i Robina van Persija u 78. minutu osvojio bod na gostovanju protiv Vest Bromviča. Domaći su dva gola prednosti stekli pogocima Stivena Rida u četvrtom i Odemvingija u 57. minutu.

"Tobdžije" sada sa 58 bodova zauzimaju drugo mesto, a Vest Bromvič je 16. sa 33 boda.

Fudbaleri Totenhema odigrali su na svom terenu nerešeno sa Vest Hemom 0:0 i tako umanjili šanse za osvajanje četvrtog mesta na tabeli koje sledeće sezone vodi u kvalifikacije za Ligu šampiona.

Najzaslužniji za takav rezultat bio je golman Vest Hema Robert Grin koji je posle šuta iz slobodnog udarca Gareta Bejla, prebacio loptu preko prečke, a u završnici je uspeo da odbrani i šut Romana Pavljučenka.

Napadač Totenhema Džermejn Defo je propustio nekoliko dobrih prilika, dok su okvir gola pogađali Majkl Doson i Aron Lenon.

Totenhem je peti na tabeli sa 49 bodova, dok se Vest Hem bori za opstanak, nalazi se na 17. mestu sa 32 bodova.

Vulverhempton je u Birmingemu pobedio Aston Vilu sa 1:0 golom Metjua Džervisa u 38. minutu i zabeležio važnu pobedu u borbi za opstanak.

Ta ekipa se i dalje nalazi u opasnoj zoni, na 18. mestu sa 32 boda, ali toliko ima i Vest Hem na 17. mestu.

Stouk je ubedljivo pobedio Njukasl - 4:0, Vigan je na svom terenu posle preokreta bio bolji od Birmingema sa 2:1. U sastavu Birmingema nije bio srpski reprezentativac Nikola Žigić.

Blekburn i Blekpul pobedili su bodove 2:2.